Safari

Afrika, safari, gorily a exotika – vše od The Partners!

Pořádáme zájezdy na míru nejen do Afriky. Sami si vyberete: kam – kdy – na jak dlouho – co chcete vidět – ubytování i stravu !!!!!

Afrika je krásná – Afrika je návyková!

Díky našim dlouholetým cestovatelským zkušenostem Vám můžeme nabídnout to nejlepší z kontinentu, do kterého se budete vracet, protože jeho krása Vás pohltí.

 

Kromě standardního safari po národních parcích TANZANIE, KENI, UGANDY, ETIOPIE, RWANDY, JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY, MOZAMBIKU, BOTSWANY, ZIMBABWE, NAMIBIE, ZAMBIE, MADAGASKARU (na libovolný počet dní a možnost kombinací jedné či více zemí), Vám nabízíme speciality jako trek za horskými gorilami do Ugandy nebo Rwandy, výstup na Kilimandžáro, lety balonem v Tanzanii a Keni, pro naše VIP klienty cesty luxusními vlaky napříč Afrikou, není pro nás problém uskutečnit i lovecké safari v Namibii,  návštěvu Victoria falls a rafting na Zambezi, golf v JAR a Keni, Připravíme pro vás firemní akce, sestavíme individuální cestu i cesty v malých skupinách, flaying safari: letecky mezi jednotlivými parky + safari landrowery 4×4.

Na všech těchto cestách budete uchváceni krásou volně žijících zvířat a budete obdivovat krásu flory, která je v každé zemi jiná.

PROČ PRÁVĚ S CK THE PARTNERS:

Motto: „Naše znalosti – Vaše zážitky“

 • mnoholetá zkušenost – safari pořádáme od roku 1992
 • znalost Afriky – jak navštěvovaného území, tak flory a fauny. Náš první průvodce byl pan Ing. Wagner, kterému vděčíme za velmi fundované seznámení s Afrikou.
 • v jednotlivých zemích spolupracujeme se spolehlivými a zkušenými partnery
 • safari ve vozech se zvedací střechou umožňující rozhled i fotografování v rozsahu 360º, každý host má místo u okénka, vozy řídí zkušení řidiči/stopaři
 • vzhledem ke znalostem teritorií můžeme fundovaně připravit trasu, doporučit zajímavá místa i s ohledem na individuální přání zákazníka. V každé africké zemi trvá řadu let, než v ní objevíte zajímavosti, o kterých se v žádném bedekru nedočtete (posnídat se pštrosy, povečeřet s nosorožci, zahrát si kopanou s gepardy, vidět desítky psů hyenovitých apod.). Někdy se k nim dostanete náhodou, někdy omylem, někdy za peníze, někdy na radu afrických přátel a někdy se štěstím.
 • trvá to roky a je škoda je minout
 • ubytování v prověřených kempech, lodgiích či hotelových areálech
 • v zemích JAR či Namibie, v zemích s dobrou infrastrukturou, možnost pronájmu automobilů různých značek
 • vybavení cestovního pojištění včetně služby „flying doctor“
 • hlavní letenky v dané době v nejlevnějším tarifu, vnitrostátní přelety – vše s renomovanými leteckými společnostmi
 • asistence při příletu do cílové destinace a po celou dobu pobytu do vašeho odletu renomovaným zástupcem našeho zahrančního partnera
 • možnost využít naší rozsáhlé knihovny a propagačního materiálu, map k dané destinaci

SAFARI POŘÁDÁME V TĚCHTO ZEMÍCH:

TANZANIE, KEŇA, UGANDA, ETIOPIE, RWANDA,  JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA, MOZAMBIQUE, BOTSWANA, ZIMBABWE, NAMIBIA, ZAMBIA, MADAGASKAR.

Možnost safari v jedné zemi či kombinace (Keňa + Tanzanie, JAR + Namibie, safari + pláž apod.)

Safari – v arabštině cesta – v našem případě ne mnohaset kilometrová cesta velbloudích karavan, ale přesto cesta po stopách slavných cestovatelů jako byl Dr. Livingston, Burton, Speke, Kirk i naši cestovatelé Holub, Hanzelka a Zikmund a další. Kromě Jihoafrické republiky a Namibie (kde můžeme zajistit i zapůjčení vozu) jsou na safari používána terénní vozidla s místním či českým řidičem/průvodcem. Ubytování je na nejzajímavějších místech – většinou přímo na území národních parků nebo přírodních rezervací. Ubytování je vyšší kategorie (hotely, lodge i kempy), aby byly zajištěny dobré hygienické podmínky jak pro ubytování, tak pro přípravu stravy.

TYPY SAFARI:

 • individuální: trasa i počet osob na přání zákazníka (v JAR a Namibii je možnost self-drive, ostatní země Afriky s průvodcem/řidičem hovořícím v angličtině, němčině, francouzštině) – v budget či luxury kategorii
 • malé skupiny: vypsané termíny s českým doprovodem
 • garantované trasy: malé skupiny s mezinárodní klientelou, pevnými termíny odjezdů (možnost budget či ubytování vyšší kategorie, průvodce v angličtině)
 • expedice: grand truck, expediční stany (pro sportovně založené hosty a mládež)
 • speciální zaměření: safari+sport (golf, treking Kilimandžaro, Mont Keňa či národními parky, rafting..), treking gorily (Rwanda, Uganda), safari+pláž (Zanzibar, Mombasa)
 • flaying safari: letecky mezi jednotlivými parky + safari landrowery 4×4
 • safari luxusními vlaky

DŮVODY, PROČ NAVŠTÍVIT AFRIKU:

Návštěva Afriky a safari národními parky východní a jižní Afriky je nezapomenutelným zážitkem spojeným s poznáním jedněch z posledních částí neporušeného biotopu různorodé krajiny, která se tvořila miliony let. V národních parcích je možno pozorovat zvířata, včetně velké pětky (slon, nosorožec, lev, buvol, leopard) v původním prostředí a ve velké koncentraci druhů i počtu. Jedinečným zážitkem je pozorování migrace pakoňů a zeber v parku Masai Mara a Serengeti. Cesty-safari jsou zaměřeny převážně na poznání přírody a jejich zvířecích obyvatel. Kdo jednou Afriku navštívil, rád se tam opět vrací. Řada našich hostů absolvovala safari po stejné trase již několikrát a vždy byli nadšeni, protože africká příroda jim opět předvedla něco nového z bohaté škály svých dramatických představení.

NABÍZÍME:

 • fantastický svět flory i fauny – zvěř zde můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti, v jejím přirozeném prostředí, aniž byste ji rušili. Hlavně predátoři již dávno nevnímají vozidla návštěvníků.
 • mimořádně různorodá příroda budící obdiv – jste svědkové dramatických událostí ze života zvířat.
 • příjemné klima – většina národních parků je na náhorních rovinách, kde je pro obyvatele střední Evropy i v létě příjemná teplota (možnost kombinace safari s pobytem u korálového moře).
 • multikulturní obyvatelstvo – Himbas, stepní obyvatelé, Masajové, Kikujové, Samburové, Zuluové, Shangasové, Herrosové a mnoho dalších.
 • ubytování v hotelech, bungalovech či komfortních stanech (s WC a koupelnou) uprostřed přírody – v některých parcích jsou možné noční safari, v jiných lze poslouchat z bezprostřední blízkosti zvuky nočních „lovců“ Afriky a přes den pozorovat zvěř v okolí ubytování.
 • Afrika přináší uklidnění, odpočinek pro duši i tělo, ale i trochu adrenalinu a dobrodružtví.
 • do zemí Afriky se cestuje bez velkých časových posunů – rozdíl není buď žádný nebo jedna až dvě hodiny, tzn. že nejsou problémy s aklimatizací.